Szkolny konkurs recytatorsko – plastyczny pt. „Magia wierszy Juliana Tuwima”
19 marca 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorsko – plastyczny dla uczniów kl. III. Zadaniem dzieci było nie tylko nauczenie się pięknej recytacji wiersza Juliana Tuwima ale także wykonanie ilustracji do wybranego wiersza. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z kl. III a i III b.
Pierwsze miejsce zajęła Bianka Walczak , drugie – Maciej Szkutnik zaś trzecie Maja Bzdoń.
Wyróżnienia otrzymały: Anna Wiewióra i Oliwia Skrzypek.
Pan dyrektor Bogdan Dziuba wręczył zwycięzcom konkursu dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Organizatorkami konkursu była pani Anna Jabłońska – Bis i Magdalena Jarosz.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o nowości czytelnicze polecane przez uczniów, rodziców i nauczycieli.
Mnóstwo zakupionych książek już czeka na półkach. Miedzy innymi serie wydawnicze:
Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej w roku szkolny 2020/2021
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych
Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne, a także szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.
BIBLIOTEKA SZKOLNA prosi uczniów, nauczycieli i rodziców o zgłaszanie propozycji tytułów książek lub ulubionych serii wydawniczych, które powinny znaleźć się w zbiorach naszej biblioteki. Tytuły swoich ulubionych książek lub autorów należy przesyłać na dziennik elektroniczny do nauczyciela bibliotekarza do końca września 2020 roku.
Cykl pt. „Ciekawostki z życia książki”
Książka trójwymiarowa
Książkowe wycinanki Tomoki Takedy
Literatura to nie tylko treść, ale również przyjemna dla oka forma. Tomoko Takeda, japońska artystka sztuk wizualnych za pomocą ostrza sprawiła, że klasyczne tytuły z kanonu światowej literatury zyskały bardzo niecodzienne kształty.
Swoiste wycinanki tworzone z książek dla niektórych miłośników literatury wydawać się mogą aktem budzącym sprzeciw, jednak dla Takedy jest to interesująca zabawa artystyczna. „Tworzę książki nie do czytania, lecz do oglądania” – mówi. W jej działaniach nie ma zresztą przypadku, gdyż sposób, w jaki przerabia poszczególne woluminy, nawiązuje do treści danych dzieł. Przykładowo: widoczny na okładce „Małego Księcia” tytułowy bohater, stojący na swojej małej, rodzimej planecie B-612, zyskał trójwymiarową głębię. Z kolei uhonorowane w 1960 roku Nagrodą Hugo „Kwiaty dla Algernona” Daniela Keyesa przypominają kwiatową wycinankę.
http://booklips.pl/galeria/literatura-skrojona-na-trojwymiar-ksiazkowe-wycinanki-tomoki-takedy/
dzisiaj 5
wczoraj 99
w ciągu tygodnia 223
w ciągu miesiąca 317
w sumie 213831